Sprawy spadkowe

Odejście bliskiej osoby nigdy nie jest łatwą sytuacją, a okres ten często pełen jest silnych emocji, które zdecydowanie nie sprzyjają doglądaniu wszelkich niezbędnych formalności związanych ze zgonem. Mamy świadomość tego, jak trudny i wymagający jest to czas. Radcy prawni oraz adwokaci z naszej kancelarii zaoferują Państwu pełne wsparcie w obrębie spraw spadkowych, zarówno w zakresie merytorycznym, jak i praktycznym, włączając w to reprezentowanie przed sądem. W toku tego rodzaju procesów nierzadko poruszane są osobiste i delikatne sfery życia klienta — z naszej strony mogą Państwo na indywidualne podejście pełne szacunku i zrozumienia.

Sprawy spadkowe — adwokat i radca prawny

Na wsparcie naszych adwokatów i radców prawnych z naszej kancelarii mogą Państwo liczyć w każdym momencie sprawy spadkowej, zarówno na etapie przedsądowym, jak i podczas samego procesu. W naszej gestii leży przygotowanie kompletnej dokumentacji oraz dopilnowanie wszelkich wymogów formalnych. Dokonamy dla Państwa również analizy testamentu, doradzimy w kwestii spadku oraz jego ewentualnego unieważnienia, jednocześnie wyjaśniając wszelkie postanowienia i zapisy prawne.

Nasza kancelaria świadczy wsparcie w ramach następujących obszarów:

-testament;

-dziedziczenie ustawowe;

-sprawy o stwierdzenie nabycia oraz podział spadku;

-zachowek;

-dziedziczenie;

-uznanie za niegodnego;

-długi oraz kwestie podatkowe;

-odrzucenie lub podważenie testamentu.

Uczestniczymy również w negocjacjach pomiędzy poszczególnymi stronami procesu, a także doradzamy w ramach pozasądowego podziału majątku. Zakres naszego wsparcia obejmuje także sporządzenie testamentu za życia — przeprowadzimy Państwa przez ten proces, udzielając porady odnośnie treści oraz wymogów formalnych dokumentu.

Kancelaria radcowska i adwokacka

Pełen zakres usług świadczonych przez naszą kancelarią — w obszarze spraw spadkowych i nie tylko — dostępny jest w obrębie poszczególnych sekcji naszej strony internetowej. W celu umówienia się na konsultację lub uzyskania dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.