Sprawy rozwodowe

Decyzja o zakończeniu związku małżeńskiego nierozłącznie wiąże się z silnymi emocjami — jest to czas pełen żalu i stresu, a sam przebieg sprawy rozwodowej dotyka wielu osobistych sfer wspólnego życia obu stron. Jednocześnie jest to jeden z najtrudniejszych procesów także pod względem proceduralnym i formalnym, szczególnie gdy obejmuje on także kwestie podziału majątku oraz opieki nad małoletnim dzieckiem. Radcy prawni oraz adwokaci z naszej kancelarii świadczą kompleksowe wsparcie w tym obszarze, służąc poradą merytoryczną oraz praktyczną pomocą na etapie przedsądowym, jak również podczas samego procesu.

Sprawy rozwodowe — adwokat i radca prawny

Analiza dokumentacji, sporządzanie i składanie pozwu, a także odpowiedź na wnioski drugiej strony oraz reprezentowanie klienta na sali sądowej — wsparcie naszej kancelarii obejmuje każdy element przygotowań oraz właściwego przebiegu sprawy rozwodowej. Ze względu na oczywisty aspekt wspólnej historii małżonków, pomoc adwokata lub radcy prawnego jest niezbędna dla pomyślnego zakończenia procesu, nie tylko z uwagi na znajomość merytoryki oraz wymogów formalnych, ale przede wszystkim ze względu na silne emocje stron.

Oferujemy wsparcie w następujących obszarach:

-sporządzenie pozwu (z orzeczeniem lub bez orzekania o winie);

-reprezentowanie przed sądem;

-negocjacje między małżonkami;

-opieka i kontaktu z małoletnim dzieckiem;

-alimenty na rzecz dziecka;

-podział majątku;

-sposób korzystania ze wspólnego mieszkania.

Podstawą dla pomyślnego wyniku sprawy rozwodowej jest stwierdzenie stałego oraz całkowitego rozpadu pożycia między małżonkami, a co za tym idzie zaniku jakichkolwiek więzi uczuciowych, fizycznych czy też gospodarczych. W gestii radców prawnych i adwokatów z naszej kancelarii leży również pomoc w pozyskaniu dowodów dla powyższego stanu, które mogą zostać wykorzystane podczas procesu.

Kancelaria adwokacka i radcowska — sprawy rozwodowe

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w celu umówienia się na konsultację. Nasi pracownicy z chęcią udzielą Państwu także wszelkich informacji natury formalnej i organizacyjnej.